Realizácia projektu Mediamix – spravodajský portál

Realizácia projektu Mediamix - spravodajský portál

V agentúre sme realizovali projekt nového spravodajského portálu Mediamix. Prípravy sa začali na jar a spustený bol počas leta. Portál prináša výber hlavných správ z oficiálnych zdrojov. Pozrime sa, čím je zaujímavý a ako sa líši od ostatných.

Aktuálne informácie z domova i zo sveta

Nový spravodajský portál ponúka aktuálne informácie nielen zo Slovenska, ale aj z celého sveta. Čo sa zahraničia týka, správy sú zamerané na Európsku úniu. Všetky zverejnené informácie a správy sú oficiálne, pričom mediálnym partnerom Mediamixu je SITA Slovenská tlačová agentúra.

Portál pre moderne zmýšľajúcich ľudí

Mediamix je určený pre moderne zmýšľajúcich ľudí so záujmom o aktuálne dianie a ekonomiku. Výber správ je organizovaný s ohľadom na poskytnutie čitateľom pokiaľ možno najväčšej informačnej hodnoty. Zámerom je prinášať podstatné informácie, ktoré ovplyvňujú každodenný život a spoločnosť bez snahy o prinášanie senzácií.

Menej reklamy, viac informácií

Cieľom bolo vytvoriť nový portál, ktorý bude alternatívou zavedených spravodajských portálov, ale bez množstva obťažujúcej reklamy. Články v Mediamixe je preto možné si prečítať bez prerušenia reklamou alebo vloženého odkazu na ďalší článok. Bannerová reklama sa čitateľom v mobiloch zobrazí až po dočítaní celého článku. 

 

Na desktopoch sa čitateľom reklama zobrazuje v samostatnej sekcii, a to v pravej časti obrazovky. Portál tak v konečnom dôsledku prináša vyšší komfort pri čítaní článkov

 

Okrem pohodlného čítania bez rušivých elementov priamo v článku je tu ešte jedna pozitívna vec. Správy môže čítať ktokoľvek, a to bez predplatného. Pri žiadnom článku sa teda nikomu v polovici neobjaví žiadosť o predplatné. Všetky články sú verejne dostupné pre každého, kto má o ne záujem.

 

Mediamix spravodajsky portal

Aktuality z oficiálnych zdrojov

Portál ponúka prehľad dôležitých informácií z overených zdrojov. Web je niekoľkokrát denne aktualizovaný a poskytuje starostlivo vyberané hlavné správy a aktuality z domova, ale aj zo zahraničia. Vďaka kategóriám, ako sú technológie, ekonomika, kultúra či správy zo zahraničia, si v ňom vie každý nájsť to svoje.

Multimediálny obsah

Nakoľko články často obsahujú aj video, ktoré obsah perfektne dopĺňa, takéto články s obsahom videa sú zvýraznené priamo v titulku. Náhľad videa sa zobrazí priamo v článku a video je takisto možné prehrať si priamo v ňom. Okrem YouTube videa môžu články obsahovať aj videá zo sociálnych sietí.

Intuitívne ovládanie a užívateľský zážitok

Výsledná štruktúra webu je jednoduchá a prehľadná. Orientáciu na webe uľahčuje prehľadné menu, ktoré vás dostane do vašej obľúbenej kategórie. Ak prezeráte web z desktopu, zobrazí sa vám tzv. megamenu, ktoré kategórie upresní a čitateľ má hneď prehľad o posledných článkoch. Menu tiež umožňuje vlastnú rýchlu selekciu správ podľa lokality. 

 

Vďaka viacfarebnému prevedeniu sa návštevník môže tešiť na príjemný vizuálny zážitok. Kategórie, nadpisy a citácie sú farebne zvýraznené. Články sú individuálne naformátované, aby získali na väčšej vizuálnej atraktivite a spríjemnili čítanie. Samozrejmosťou je aj responzívne zobrazenie optimalizované na čítanie na mobile.

Logo Mediamix

Mediamix aj na Facebooku

Facebook fanpage poskytuje výber tých najzaujímavejších správ, pričom sa takisto niekoľkokrát denne aktualizuje. Komunita okolo Mediamixu rastie a my veríme, že je to aj kvôli osobnému prístupu. Každý zverejnený príspevok je publikovaný ľuďmi a nie robotmi. Sme si istí, že takýto prístup fanúšikovia ocenia.

 

Poďakovanie

Nový spravodajský portál sa postupne dostáva do povedomia ľudí a získava si svojich priaznivcov. Máme radosť z rastúcej návštevnosti a priazne nových fanúšikov. Radi by sme sa touto cestou poďakovali všetkým, ktorý sa na projekte zúčastnili.

Ak vás Mediamix zaujal, budeme radi, ak ho navštívite a prezriete si svoju obľúbenú kategóriu. Želáme vám príjemné a zaujímavé čítanie.

 

Projekt Mediamix v skratke

Názov portálu: Mediamix | Hlavné správy z domova a zo sveta

URL: www.mediamix.sk

Email: mediamix@mediamix.sk

FB: @mediamix.sk

Začiatok projektu: máj 2019

Spustenie projektu: júl 2019

Redakčný systém: WordPress

Hlavné kategórie: správy, ekonomika, politika a kultúra

Mediálny partner: SITA Slovenská tlačová agentúra

Realizátor: Digital Partner s.r.o.

Prihláste sa na odber nášho newsletteru

Získajte aktualizácie a učte sa od najlepších

Viac na preskúmanie