Google Street View vo Volkswagen Slovakia

Google Street View vo Volkswagen Slovakia

Unikátna prehliadka je prvá svojho druhu v koncerne. Digital Partner zrealizoval Street View prehliadku závodu Volkswagen Slovakia.

Prehliadka exteriéru závodu

Išlo o veľmi náročný projekt z dôvodu komplikovanej realizácie snímania exteriéru závodu. V objekte sa nachádza okolo 15.000 zamestnancov a externých dodávateľov. Navyše je v závode neustály pohyb materiálu a rozpracovanej výroby.

Street View nebol doteraz nasadený v žiadnom závode v rámci koncernu Volkswagen. Hlavným zámerov tohto projektu je zlepšenie navigácie novým zamestnancom a externým dodávateľom orientovať sa v rozsiahlych priestoroch závodu.

Detailná príprava

Už pri prvom stretnutí nám bolo jasné, že skoordinovať celý proces bez narušenia prevádzky a dosiahnutia kvality materiálu bude zložité. Samotnej realizácii preto predchádzalo veľmi detailné plánovanie. Snímanie závodu bolo potrebné urobiť čo najrýchlejšie počas najmenej frekventovaných hodín.

Pohyb ľudí

Tento problém sa tiež podarilo eliminovať na minimum vďaka dôslednému plánovaniu. V prehliadke sa vyskytuje len minimálne množstvo ľudí a sami sme boli prekvapení ich počtom vo finále.

Pohyb vozidiel

Toto bol väčší problém, pretože vozidlá nebolo možné odkloniť od snímaného úseku a fotenie sa muselo realizovať v plnej prevádzke. Okrem toho dlhodobejšie zastavenie vozidiel by predstavoval problém s dodávkami tovaru do výroby. Pohyb vozidiel predstavuje hlavný problém pri fotení. Okrem toho obrovské nákladné autá zaberajú veľký priestor a mohlo by sa stať, že by tienili veľkú plochu výhľadu a tým znehodnotili celý záber.

Najťažšia časť

Najzložitejšie bolo nasnímanie najviac exponovaného úseku, ktorý predstavuje hlavný vchod s prístupovou cestou. Dvakrát sme sa o to pokúsili ale pohyb bol stále veľký. Preto sme museli snímanie nechať na samostatnú udalosť v čase odhadovaného minimálneho pohybu. Aj vtedy bol však pohyb taký veľký, že sa nenašla minúta vhodná na snímanie. Vtedy už bola potrebná pomoc pracovníkov závodu, ktorí na pár minút zastavili dopravu smerom dnu aj von zo závodu.

O projekte

Pri tomto projekte bolo nasnímaných a spracovaných 1.272 fotografií a vyretušovaných 202 evidenčných čísiel vozidiel (EČV). Pri EVČ sme zároveň použili nový postup. S ohľadom na veľký počet statických vozidiel sme sa rozhodli vyretušovať EČV priamo vo fotografii a nie dodatočne pomocou klasického rozmazania. Dosiahli sme tak väčšiu čistotu a žiadne rušivé elementy.

Virtuálna prehliadka

Prehliadku VW závodu si môžete prezrieť na tomto linku:

https://goo.gl/maps/v1NUEiwED5L2

Poďakovanie

Radi by sme sa poďakovali Volkswagen Slovakia za príležitosť a česť podieľať sa na tomto ojedinelom projekte pre najväčšieho európskeho výrobcu automobilov. Chceli by sme sa tiež poďakovať za priateľský a nadšený prístup zainteresovaných ľudí a ich podporu a za pomoc v zložitých situáciách v teréne.

Profil Volkswagen Slovakia

Bratislavský závod Volkswagen Slovakia je jediným automobilovým závodom na svete, vyrábajúcim vozidlá piatich značiek pod jednou strechou. Vyrába exkluzívne Volkswagen Touareg, Audi Q7, Porsche Cayenne, Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, ŠKODA Citigo a SEAT Mii. Viac ako 99 % produkcie smeruje na vývoz do 148 krajín sveta. Najväčšie trhy, kam smerujú vozidlá, sú Nemecko, USA a Čína.

Prihláste sa na odber nášho newsletteru

Získajte aktualizácie a učte sa od najlepších

Viac na preskúmanie