Certifikácia v oblasti SEO – kladieme dôraz na profesionalitu

Collabim SEO špecialista

Internet je oblasť, ktorá sa neustále vyvíja. Každú sekundu sa obohacuje o množstvo nového obsahu, ktoré človek nemá šancu vstrebať. Ako online marketingová agentúra máme za úlohu zviditeľniť svojich klientov tak, aby ich aj v tom množstve dát vedeli ich potenciálni zákazníci nájsť. Ako to ale dosiahnuť? Odpoveďou je SEO.

Nie je však SEO ako SEO. Existuje množstvo firiem, ktoré ponúkajú služby SEO. Nikto ale nechce investovať do niečoho, čo nakoniec nič neprinesie. Ako teda odlíšiť profesionalitu od nekvality?

Čo je SEO

SEO, anglicky Search Engine Optimization, je vlastne optimalizácia webu pre vyhľadávače. Ide o niekoľko postupov, ktoré dostanú klientov web vyššie vo výsledkoch vyhľadávania. Sú to stratégie, na základe ktorých vieme klientovi zvýšiť dôveryhodnosť, konkurencieschopnosť a návštevnosť jeho stránky, ktorá vedie aj k zvýšeniu celkovej konverzie.

V článku Ako začať so SEO optimalizáciou sme vám podrobnejšie opísali nielen, čo je SEO a aký je jeho najväčší potenciál, ale aj to, ako fungujú internetové prehliadače a na čo sa pri SEO optimalizácii zamerať.

Digital partner kladie dôraz na PPC a SEO

V našej agentúre sa snažíme neustále čerpať nové a nové informácie, neustále sa vzdelávať a následne tieto poznatky aplikovať v praxi. Aj vďaka tomu pomáhame našim klientom komunikovať s verejnosťou v internetovom prostredí a presadiť sa tak v online svete.

Potreba PPC

Každý klient chce pritiahnuť na svoj web čo najviac zákazníkov. No pritiahnuť ich dokáže iba v prípade, ak ponúka, čo ľudia hľadajú. Existuje viacero možností, ako na to. Jednou z tých najlepších je PPC reklama, ktorá im návštevníkov nielen prinesie, ale takisto ich povzbudí k želanej akcii, akou je napríklad kúpa produktu či služby.

Dôležitosť SEO

SEO optimalizácia v sebe zahŕňa poznatky z viacerých oblastí. Ide o prepojenie online marketingu s technickými informáciami z oblasti internetových vyhľadávačov a tvorby webových stránok spolu s užívateľským prístupom. Zámerom SEO optimalizácie je zatraktívniť klientov web natoľko, aby bol pre vyhľadávače zaujímavý. Výsledkom je lepšia vyhľadateľnosť web stránky na internete a zlepšenie pozícií vo vyhľadávaní pri dôležitých kľúčových slovách.

Collabim SEO nástroj

Collabim – softvér na správu SEO

Pri SEO optimalizácii sa pracuje so SEO nástrojmi. My osobne pracujeme so SEO nástrojom Collabim. Ide o najpoužívanejší nástroj v Českej a Slovenskej republike, vďaka ktorému dokážete zmerať pozície kľúčových slov, monitorovať PPC reklamy, analyzovať webové stránky a spätné odkazy či dokonca monitorovať svoju konkurenciu.

Tento profesionálny SEO nástroj má mnoho skvelých funkcií a pracuje sa s ním naozaj pohodlne. Na to, aby však človek dokázal využiť celý potenciál tohto nástroja, je potrebné, aby ho vedel používať.

Certifikácia v oblasti SEO

Ako je to už v mnohých oblastiach, tie najkvalitnejšie produkty a služby sú certifikované. Ak teda hľadáte profesionálov, ktorí naozaj vedia, čo robia, treba hľadať takých, ktorí sa neustále vzdelávajú.

Program pre certifikované agentúry a špecialistov má aj spomínaný Collabim. Táto certifikácia v oblasti SEO je zaujímavá práve v tom, že ju nemôže získať len tak hocikto. Majú svoje podmienky a nie je to kurz, ktorý trvá týždeň. Aj preto ich zoznam certifikovaných špecialistov ponúka prehľad o firmách a špecialistoch, ktorí sa tomu naozaj venujú a sú odhodlaní neustále sa vzdelávať vo svojom odbore.

Certifikovaná agentúra

Aj napriek tomu, že je Collabim najpoužívanejším SEO nástrojom na Slovensku i v Českej republike, väčšina certifikovaných odborníkov pochádza z Čiech. Na Slovensku sú zatiaľ iba 3 agentúry poskytujúce SEO, ktoré zároveň prešli ročným používaním SEO nástroja Collabim a následne aj prípravou a úspešným absolvovaním testu.

Na záver musíme dodať, že aj napriek náročným časom sme hrdí na to, že môžeme klientom poskytovať služby na tej najvyššej úrovni. Pretože ako sami hovoríme, kvalita je u nás na prvom mieste. A neustále vzdelávanie sa k tomu určite patrí.

Konzultácia

Rezervujte si marketingovú konzultáciu s našim špecialistom.

Viac na preskúmanie

Ako vytvoriť úspešnú reklamu na YouTube?

Ako vytvoriť úspešnú reklamu na YouTube?

Hľadáte spôsoby, ako dostať vašu značku do povedomia ľudí, prípadne získať viac konverzií? Za pozornosť rozhodne stojí reklama na YouTube. Tá prináša široké možnosti a